• Bezpłatna wysyłka w 24h
  • English
  • Español
  • Français
  • Deutsch
  • Italiano
  • Polski

ViviComb

LLLT - Low Level Laser Technology

Za efektywnością grzebienia ViviComb kryje się wdrożenie przełomowej technologii laserowej, która swoje zastosowanie znalazła w leczeniu wielu schorzeń, w tym właśnie - skóry głowy.

LLLT (Low Level Laser Technology) nazywana jest niskoenergetyczną terapią laserową, a to za sprawą działania wiązki lasera o małej mocy i średniej długości fali świetlnej. ViviComb produkuje 12 takich wiązek, które wytwarzają spójne, skondensowane światło, widzialne w czerwonej części elektromagnetycznego spektrum promieniowania. Światło swobodnie przedostaje się przez kolejne warstwy skóry, docierając do źródła problemu i rozpoczynając proces samoleczenia. Ten - zainicjowany przez laser - jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych.

Badania wykazały, że światło to działa odżywczo oraz regeneracyjnie na komórki, regulując liczne procesy międzykomórkowe. Przekłada się to bezpośrednio na proces odbudowy mieszków włosowych, co w efekcie prowadzi do zaktywizowania ich wzrostu. Dzięki zastosowaniu lasera o małej mocy, światło działa na komórki biostymulująco - wywołując pozytywną reakcję cząstek w naświetlanych tkankach.

Technologia LLLT zastosowana w ViviComb

Wpływ światła laserowego na wytwarzanie ATP

Wyniki licznych badań, prowadzonych nad działaniem niskoenergetycznego lasera zastosowanego w ViviComb wykazały, że zapoczątkowuje on procesy biochemiczne, które powodują wzrost produkcji komórkowego ATP.

ATP jest związkiem odpowiedzialnym za transport energii wewnątrz komórek. To m.in. dzięki niemu organizm czerpie potrzebną do życia energię. Wzrost produkcji ATP powoduje, że pojedyncze komórki zaczynają zwiększać swoją aktywność. Uaktywniony zostaje również proces metabolizmu.

Technologia LLLT zastosowana w ViviComb prowadzi do pobudzenia rozwoju mieszków włosowych również poprzez zwiększenie przepływu krwi i krążenia w skórze głowy. Dzięki zwiększonemu przepływowi, krew szybciej transportuje ważne składniki odżywcze do cebulki włosa. Dzięki temu mieszki włosowe otrzymują budulec i energię do przekształcenia słabej cebulki w zdrową i mocną, zdolną do intensywnego wzrostu, co w rezultacie daje efekt pięknych, gęstych włosów.