• Bezpłatna wysyłka w 24h
  • English
  • Español
  • Français
  • Deutsch
  • Italiano
  • Polski

ViviComb

Sposób działania ViviComb

Działanie ViviComb koncentruje się przede wszystkim na tworzeniu warunków do rozwoju mieszków włosowych, hamowaniu łysienia oraz zapewnieniu komfortu skóry głowy. Grzebień laserowy efektywnie oddziałuje na komórki, zwiększając metabolizm oraz aktywność komórkową, a także tworząc energię potrzebną do ożywienia osłabionych cebulek włosów.

System pokonywania bariery oraz swobodnego przepływu światła

ViviComb zaprojektowany został w taki sposób, aby w pełni wykorzystać potencjał płynący z zastosowania technologii niskoenergetycznego lasera (LLLT).

W myśl tej zasady urządzenie wyposażono w mechanizm skupiający wiązki światła w ząbkach grzebienia. Ząbki, dzięki odpowiedniej konstrukcji rozdzielają włosy w taki sposób, aby umożliwić laserowi bezpośrednie dotarcie do skóry głowy, gdzie promienie przewodzone są wgłąb komórek. Dzięki takiemu rozwiązaniu światło lasera jest najbardziej efektywne, bowiem nie musi pokonywać bariery w postaci kosmyków włosów na swojej drodze.

Różnica pomiędzy grzebieniem laserowym a zwykłym laserem widoczna jest na zdjęciach przedstawiających ViviComb w akcji. Laser nie posiadający mechanizmu rozdzielania włosów jest mniej skuteczny, ponieważ energia światła zatrzymuje się częściowo na włosach. Należy pamiętać o fakcie, że najlepsze rezultaty leczenia laserem uzyskamy, gdy wiązki światła są nieograniczone. W innym wypadku, aż 90% światła lasera może być zatrzymywana. Na szczęście system ząbków zastosowany w ViviComb zapobiega blokowaniu światła.

Zmiana cyklu życia włosa

Inną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę mówiąc o mechanizmie działania ViviComb, jest jego istotny wpływ na cykl życia włosa. ViviComb powoduje indukcję anagenu - fazy aktywnego wzrostu włosa, w której to zalążek włosa zaczyna kiełkować z mieszka włosowego. U osób nie mających problemów z łysieniem, w fazie anagenu znajduje się ok. 80% włosów. Dlatego też, tak znaczące jest działanie lasera ViviComb, który wprowadza włos w tę fazę.

Faza aktywnego wzrostu włosa (anagen)

Faza aktywnego wzrostu włosa (anagen) W fazie anagenu włosy rosną 1.3 cm na miesiąc. ViviComb dostarcza energii do wytworzenia zdrowych włosów, przyspieszając ich wzrost.

Faza spoczynku (telogen)

W telogenie włosy przechodzą w stan spoczynku i przestają rosnąć, a niekiedy wypadają. ViviComb pomaga stymulować odrost nowych włosów.

Faza spoczynku (telogen) Czasami włosy zbyt szybko wchodzą w fazę telogenu, co jest efektem skrócenia etapu aktywnego wzrostu. Dochodzi wówczas do sytuacji bardzo niekorzystnej, ponieważ włosy długie zaczynają przekształcać się w meszkowe, co prowadzi do ich stopniowej miniaturyzacji.

Włosy meszkowe stają się cieńsze i słabsze, łatwiej wypadają

Włosy meszkowe stają się cieńsze i słabsze, łatwiej wypadają ViviComb odwraca proces miniaturyzacji włosów, stymuluje ich wzrost, a także sprawia, że stają się mocniejsze i grubsze.

Aby terapia laserowa przyniosła pozytywne efekty ważne jest, aby prawidłowo stosować laser ViviComb. Na zabieg wystarczy przeznaczyć 8 minut w ciągu dnia, powtarzając je 3-4 razy w tygodniu. W takim układzie zadowalających rezultatów możemy spodziewać się po 2 miesiącach, natomiast pełne efekty zobaczymy już po 3 miesiącach kuracji.